מה תפקידו של קבלן איטום?

February 12 2023doritr

 

איטום מהווה אלמנט חשוב ביותר בהצלחה או בכישלון של כל פרויקט שיפוץ או בנייה. מה שמונע מרטיבות ונזילות לגרום לנזקים חמורים לתשתית של הבית הוא איטום ועל כן חשוב ביותר לבחור את סוג האיטום המתאים, האיכותי והטוב ביותר וליישם אותו בצורה הטובה ביותר בכל מבנה. אם אתם תוהים כיצד תעשו את זה נכון, הרי שכל מה שאתם צריכים לעשות זה לבחור יועץ איטום מקצועי ומנוסה שבהתאם לכל הפרמטרים העומדים על הפרק יסייע לכם לבחור את סוג האיטום המתאים לכם ביותר וליישם אותו בצורה איכותית.

קבלני איטום- מי הם?

כאשר מדובר על קבלן איטום, מדובר למעשה על איש מקצוע אשר יכול ליישם בצורה מקצועית ומותאמת אישית את חומרי האיטום וכן מרכיבי בנייה ותשתית במבנה כלשהו כאשר המטרה הי למנוע חדירה של מים, רטיבות ולחות למבנה, לקירות או למרכיבי תשתית שונים. איטום למעשה מהווה תחום חשוב ביותר החל מפרויקטים קטנים וספציפיים כגון שיפוץ חדר מקלחת או מטבח ועד פרויקטים מאוד גדולים ומורכבים לרבות בניית בניין דירות גדול או מבנה תעשייתי. קבלן איטום משתמש בחומרי איטום למיניהם בהתאמה אישית וטכנית בהתאם למהות של המשימה העומד על הפרק, סוג חומרי הבנייה במקום ותנאי השטח. מלבד זאת, פעולות איטום בבנייה כוללות אלמנטים תעשייתיים ייעודיים ליצירת איטום או שיפור ביצועי איטום.

איטום במבנים חדשים ואיטום משקם

חשוב מאוד לדעת כי קבלני איטום עוסקים בשתי קטגוריות מקצועיות מרכזיות שכל אחד מהן כוללת בתוכה מגוון עצום של יישומים ומקרים שונים. הקטגוריות הללו הן: איטום במבנים חדשים או מערכות תשתית חדשות ומצד שני, פעילות איטום משקמת במבנים קיימים כמו למשל לאחר תקלה של נזילה או חדירה של רטיבות או פשוט לצורך חידוש האיטום הקיים. פעולות האיטום השונות מתבצעות על ידי קבלנים ייעודיים מיומנים ביותר בתחום והן נוגעות בעיקר לגגות, קירות חוץ וכן חדרים טובים ורצפות של חדרים רטובים. אין ספק כי יש ליישם איטום בצורה המקצועית והטובה ביותר וזאת בכדי להימנע ממצבים שבהם רטיבות או לחות יכולה להסב הרס רב למבנה עצמו או לתשתיות שלו ועל כן, יש לבחור קבלן איטום מקצועי ומנוסה שיבצע את העבודה בצורה מדויקת, בהתאם לשימוש בחומר האיטום הרלוונטי ובהתאם לעבודה מקצועית ונכונה.

כיצד תבחרו קבלן איטום?

כאמור, קבלן איטום הוא איש מקצוע מנוסה ומקצועי, אך אין ספק שלא כדאי לבחור בכל אחד מקבלני האיטום שאתם מוצאים וחשוב מאוד לברר מראש כמה שנים עוסק הקבלן בתחום זה, האם יש לא מעט לקוחות מרוצים שיכולים להעיד על איכות השירות שלו, על המקצועיות שלו, על הדיוק שלו, על יחס אדיב ועל מחיר אמין. מעבר לכך, חשוב מאוד לברר באיזה שיטות איטום נוקט הקבלן והאם הוא משתמש בחומרי האיטום האיכותיים ביותר עבור איטום מבנה.

 

Share: