המדריך למודד- איך לבחור מידת נעליים?

February 16 2023doritr

כל אדם יודע שבכדי לרכוש נעליים המתאימות לו, הדבר החשוב ביותר זה למדוד אותן ולוודא כי הם במידה שלו. לא מעט אנשים תוהים כיצד היצרנים קובעים את מידת הנעליים ומהי המשמעות של המספר, איזה שיטות מדידה נהוגות בקרב יצרני הנעליים ברחבי העולם, האם המידה מציינת סנטימטרים או שמא היא מציינת משהו אחר? ובכן, חשוב מאוד להבין שבין אם מדובר על נעליים לגברים ובין אם מדובר על נעליים לנשים, הרי שיש צורך לדייק בבחירת המידה על מנת שהנעל תהיה נוחה ואיכותית.

מדוע חשוב לבחור מידה נכונה בנעליים?

בחירת מידה נכונה מבטיחה אחיזה איכותית של כף הרגל, מונעת פציעות, שומרת על בריאות של כף הרגל, הגפיים, האגן ועמוד השדרה. היא מבטיחה יציבה נכונה ועוד. כמו כן, בחירת מידת הנעל חשובה גם מבחינת נוחות בזמן ההליכה, העמידה או הפעילות הספורטיבית. אם אתם רוכשים את הנעל בחנות ניתן וחשוב למדוד אותה במקום ולוודא כי היא נוחה ומתאימה לכם. אולם, כיום לא מעט אנשים רוכשים את הנעל שלהם באתרים מקוונים כאלה ואחרים ולא פעם קשה להם לדעת איזו מידה מתאימה להם בכל נעל.

כיצד תמדדו בצורה נכונה את מידת הנעליים שלכם?

לאחר שהבנתם את החשיבות של בחירת נעליים במידה הנכונה, חשוב מאוד להכיר את הטיפ של אנשי המקצוע בתחום ההנעלה למדידת מידת הנעל בבית בצורה קלה, פשוטה ומהירה. בשלב הראשון יש להניח דף נייר על משטח ישר כגון: רצפה. כדאי להדביק את הדף למקום באמצעות נייר דבר בכדי למנוע ממנו לזוז כאשר מודדים את אורך כף הרגל. יש להניח את כף הרגל במרכז של הדף ולסמן באמצעות עיפרון את כף הרגל. מומלץ להתחיל בסימון של כף רגל ימין מהנקודה שבה מתחיל העקב ולסיים בנקודה של קצה הבוהן. יש למדוד את שתי הרגליים. לאחר מכן יש למדוד את אורך כף הרגל שלו באמצעות סרגל, חשוב לעגל מעלה את התוצאה. אם מדדתם אורך של 22.3 ס”מ המידה שיש להתייחס אליה היא 22.5 ס”מ. בדרך כלל אורך כפות הרגליים איננו שווה ועל כן יש להתייחס תמיד למידה הגדולה ביותר. אם מתכוונים לרכוש נעלי ריצה או נעליים סגורות אחרות יש צורך למדוד את כפות הרגליים עם גרביים.

לאחר מכן יש לבדוק בטבלת מידות נעליים לנשים וגברים בסנטימטרים איזו מידה מתאימה בהתאם למדידה שביצעתם.

בחירת נעלי נוחות מתחילה במידה

אין ספק כי בחירת נעלי אלגנט נוחות לגברים או לנשים או כל סוג של נעליים אחרות מתחיל בבחירת המידה הנכונה ועל כן, אם אינכם מגיעים לחנות בכדי למדוד את הנעל ולהבין איזו מידה מתאימה לכם, כדאי מאוד שתבדקו מול טבלאות מידות איזו מידה אתם בכל סוג של נעל, בכל חנות בישראל או בחול ועוד ובהתאם לכך לבצע את בחירת המידה.

Share: