איך לבחור מחסן גינה

February 21 2023doritr

בתים רבים בישראל הם בתי קרקע שיש להם גם גינה. בבתים המדוברים ישנם לא מעט יתרונות אשר נלווים לרבות גינה, מקומות עבודה, מתחמי משחק לילדים ועוד. כמובן שעם היתרונות הללו מגיעים אם אתגרים בדמות חוסר סדר בכלים ובמשחקים של הילדים וכן כלי עבודה המצויים בשימוש יומיומי. לא פעם מצטברים בגינה לא מעט חפצים אשר הופכים אותה לצפופה יותר, פוגעים בעיצוב שבה ולא מאפשרים את המרחב שהיא מציעה. על כן, הפתרון הטוב ביותר הוא פשוט לרכוש מחסן גינה שבו תהיה אפשרות לאחסן בצורה נוחה, איכותית ויעילה את כל הציוד הנדרש.

איזה גודל מחסן כדאי לבחור?

השאלה הראשונה שעליכם לשאול את עצמכם טרם אתם רוכשים מחסן לגינה היא: איזה גודל מחסן כדאי לבחור. לא מעט אנשים נוטים לבחור באופן אינסטינקטיבי את המחסן הגדול ביותר וזאת משום שהוא מעניק מקום אחסון גדול ביוצר שיספיק לכל החפצים שרוצים לאחסן. חשיבה זו נכונה בעיקרה אך טרם מעמיסים מחסן גינה גדול ומתחילים להתקין אותו. חשוב לבדוק האם בכלל יש מקום בגינה למחסן המדובר. המקום האידיאלי למיקום של המחסן מורכב מפרמטרים שונים שגודל מהווה אחד מהם. יש למדוד את המשטח עם התעלמות מוחלטת מגודל המחסן שמעוניינים לרכוש. חשוב מאוד גם להשאיר מקום מסביב למחסן בכדי לדרוך, לעבוד, לנקז מים, לעבור ועוד.

על איזה משטח אפשר להקים מחסן גינה?

מחסן גינה אמנם עמיד לפגעי מזג אוויר שונים והוא אמור להיות אטום למים מכל הצדדים שלו אך אין זה אומר שיש אפשרות להעמיד אותו על כל משטח. את המחסן יש להעמיד על משטח מפולס, מאוזן, אחיד ויציב כאשר יש עדיפות לבטון או אספלט. במידה ומעמידים מחסן על אדמה או חול יש לשטח ולהדק אותה במידה מספקת שלא תגרום נזק למחסן. משטח לא מהודק או אחיד יכול לגרום לנזק לרצפה של המחסן ולקצר את חייו.

סוגי מחסנים

כיום ניתן למצוא סוגי מחסנים שונים לגינה כאשר לכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלו. מחסן עץ הוא מחסן קלאסי ויפה אשר מתאים במראה שלו לגינות ובתים רבים. מדובר על מחסן שכאשר הוא מטופל הוא איכותי מספיק ויכול להחזיק מעמד לשנים רבות, אך הוא יקר מאוד ביחס למחסנים אחרים.

סוג מחסן נוסף הוא מחסן מתכת אשר נחשב למחסן פחות יפה בהשוואה למחסנים אחרים, אך הוא אטום למים. המחיר שלו נמוך וקל מאוד להרכיב או לפרק אותו.

עוד סוג מחסן שניתן למצוא כיום הוא מחסן פלסטיק. מדובר על אחד המחסנים הנפוצים ביותר שניתן למצוא אותו בגינות רבות. המחסן המדובר מספק בידוד מינימלי אך הוא יכול להחזיק מעמד שנים רבות. יש להחליף אותו כל פרק זמן כלשהו.

מחסן נוסף הוא מחסן העשוי מפנל מבודד העשוי משתי שכבות של פי וי הבולטים ביכולת הבידוד שלהם. הם מבודדים כל כך טוב שלא מעט אנשים בוחרים שהמחסן הזה ישמש אותם לצרכי למידה או עבודה.

Share: