הליך גירושין עם ילדים: כך תשמרו על טובת הילדים

February 27 2023doritr

במקרים רבים בני זוג אשר מחליטים להתגרש ולפרק את התא המשפחתי שלהם גורמים לילדים שלהם קשיים רגשיים שלא קל להם להתמודד איתם, בין אם הם צופים מהצד בהליך ובין אם הם שותפים פעילים במאבק בין ההורים שכן, ההורים מכניסים אותם למאבק זה. חשוב לדעת כי ההתדיינות המשפטית אשר כרוכה בניהול של הליך גירושין בפני ערכאה משפטית, בין אם מדובר על בית המשפט לענייני משפחה ובין אם מדובר על בית הדין הרבני יכולה להיות קשה, תובענית, ארוכה ואינטנסיבית. לא פעם הילדים יכולים למצוא את עצמם במוקד הסכסכוך בעצימות גבוהה ועל כן, חשוב מאוד שכל זוג הורים שמתגרש ידע כיצד להוציא את הילדים מחוץ למאבקים שלהם ולנהל את ההליך בצורה נכונה בכדי שלא לפגוע בילדים.

כיצד מתגרשים בצורה נכונה כאשר יש ילדים?

גירושים עם ילדים ללא ספק מהווה תהליך לא קל. לעיתים ההורים מתקשים להתעלות מעל הכעס, המתיחות והאיבה ביניהם למען הילדים שלהם ופותחים במאבק משפטי ממושך ויקר המתנהל בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה. במשך התנהלות ההליכים המשפטיים הילדים עלולים לסבול מעומס רגשי משמעותי ביותר וכן מתחושה שהם צריכים לבחור צד. הורים אשר מעוניינים לחסוך מהילדים שלהם את החוויה הרגשית הקשה אשר נלווית לניהול הליכים משפטיים יכולים לבחור להשתתף בהליך גישור שמטרתו היא להגיע להסכמות הדדיות ביחס לכל הסוגיות העומדות על הפרק הנוגעות להליך הגירושין. בין הסוגיות הללו ניתן למצוא: חלוקת רכוש, מזונות ילדים, משמרת ילדים, זמני שהות עם ילדים, פירוק שיתוף ועוד. חשוב מאוד להבהיר כי השתתפות בהליך של גישור כחלופה לניהול הליכים משפטיים בערכאות הוא הליך זול יותר, מהיר יותר והרבה פחות טראומתי הן עבור הזוג והן עבור הילדים שלהם.

למה דווקא גישור גירושים?

גישור גירושים המתבצע על ידי מגשר גירושים מקצועי ומנוסה יכול ללא ספק לאפשר לבני הזוג להתנהל בצורה מכובדת בהליך המדובר. הורים שבוחרים בהליך גישור לצורך גיבוש של הסכם גירושין למעשה מעבירים לילדים שלהם את המסר שניתן לנהל דו שיח מכבד ופתוח גם במצבים שבהם נראה כי אין מנוס ממאבק משפטי ארוך וקשה. בחירה בהליך המדובר למעשה משדרת לילדים מסר מרגיע כי ההורים שלהם אינם אויבים וכי הם יכולים לנהל ביניהם תקשורת בריאה וטובה גם אם החליטו להיפרד. כמובן שחשוב מאוד להיעזר במגשר גירושין שהוא עורך דין דיני משפחה במקצועו אשר עוסק לא מעט בתחום הגישור ויכול לסייע לזוג להגיע להבנות הרצויות בצורה הטובה ביותר. אין ספק כי בני הזוג אינם רוצים לבזבז את זמנם על הליך גישור שלא יצלח ועל כן, חשוב לברר אודות המגשר, על המקצועיות שלו ועל סיפורי ההצלחה שלו טרם בוחרים בו.

גישור גירושין למעשה מהווה את הדרך הטובה ביותר לאפשר לילדים לעבור את ההליך שבוודאי גם כך קשה עבורם בצורה הטובה ביותר ולהיפגע כמה שפחות מבחינה רגשית ונפשית.

Share: